Yhteystiedot

Sveitsin Ystävät Suomessa ry (SYS ry)

Vuorimiehenpuistikko 4 D 32
00140 Helsinki
puhelin: 040 67 88088
email: sys(at)sveitsi.fi

 

Hallitus / Zentralvorstand 2018

Puheenjohtaja/Präsident: Veli-Pekka Tihlman,  +358 400 407 226,veli-pekka.tihlman@kiinkust.fi

Varapuheenjohtaja / Vizepräsident: Seppo Haario, seppo.haario(at)gmail.com

Leena Jokiranta leena.jokiranta(at)elisanet.fi

Harri Mäntynen, harri(at)harrysbar.fi

Elias Oikarinen, elias(at)oikarinen.co

Jyrki Saulo, jyrki.saulo(at)gmail.com

Jari Toivonen jari.toivonen63(at)hotmail.fi

Esko Vaahtolammi, esko.vaahtolammi(at)gmail.com

Paikallisosastot

Sveitsin Ystävät Suomessa ry:ssä on 12 paikallisosastoa:

1. Sveitsin Ystävät Kainuussa, puheenjohtaja Ville Widgrén

2. Sveitsin Ystävät Keski-Suomessa, puheenjohtaja Kaija Pelttari

3. Sveitsin Ystävät Itä-Suomessa, puheenjohtaja Silja Laituri

4. Sveitsin Ystävät Lahden seutu, puheenjohtaja Pirjo Pfäffli

5. Sveitsin Ystävät Lapissa, puheenjohtaja Eero Pajula

6. Sveitsin Ystävät Mikkelin seudulla, puheenjohtaja Markku Riittinen

7. Sveitsin Ystävät Oulussa, puheenjohtaja Inkeri Stucki

8. Sveitsin Ystävät Pirkanmaalla, puheenjohtaja Janne Känel

9. Pääkaupunkiseudun paikallisosasto, puheenjohtaja Seppo Haario.

10. Sveitsin Ystävät Turun seudulla, puheenjohtaja Kurt Stoor

Paikallisosastojen yhteystiedot löytyvät täältä

Neuvottelukunta

Airio Pentti pj

Luotola Hannu varapj

Kaivanto Keijo

Kläusler Christian

Mattson Robert

Oesch Klaus

Oesch-Feldt Maria

Rahkonen Seppo

Rusi Alpo

Silfverberg Ulf

Söderlund Ben

Valtonen Vesa

Virolainen Pekka

Vitie Kari

Stipendijaosto

Haario Seppo, puh.joht., seppo.haario(at)gmail.com

Hallamaa Outi

Paajanen Eva

Penttinen Esa

Saulo Jyrki

Seppälä Elina

Vetsch Päivi

Kunniajäsenet

Almquist Torsten, Helsinki

Ganz Anton, Zürich

Grüninger Arthur, Herrliberg

Heikkilä Ritva, Helsinki

Landis Theo, Zürich

Landis-Laitiala Pirkko, Zürich

Meier Peter, Zürich

Nevanlinna Rolf, Helsinki

Oesch Karl L., Helsinki

Palas Helena, Helsinki

Rahkonen Seppo, Helsinki

von Salis Gubert, Zürich

Turunen Pentti, Espoo

Vaahtolammi Esko, Helsinki

Virtanen Artturi I., Helsinki